Křesťanská základní škola
Nativity

Charitativní koláčování

Vážení rodiče a kolegové,

ráda bych Vám touto cestou popřála krásné jarní dny. I v druhém pololetí uskutečníme charitativní koláčování, které žáky nejen baví, ale především pomáhá. Březnová akce by byla věnována malému Ondráškovi, jehož cesta není vůbec jednoduchá.

Ondrášek byl po komplikovaném indukovaném porodu kritický čas bez přísunu kyslíku. To se bohužel neobešlo bez následků a Ondrášek má poškozenou část mozku, což potvrdila i magnetická rezonance. Ondrášek má diagnostikované kombinované postižení – dětskou mozkovou obrnu, centrální vadu zraku, mentální opoždění a epilepsii (kompenzovanou léky). Konkrétně se u Ondráška jedná o smíšené kvadrupostižení, což je velmi těžká hybná porucha všech končetin, má slabý trup, spastické končetiny a trápí ho nekontrolovatelné pohyby – dyskineze a dystonie. Nechodí, neleze, nemluví. Je zvídavý a společenský, relativně bystrý, ale bohužel uvězněný ve svém těle.

Rádi bychom společným dílem přispěli k dalším důležitým krůčkům v životě tohoto malého bojovníka.

Pečení plánujeme v týdnech od od 20. 3. do 31. 3. a s Vaší velkorysou podporou bychom si ho rozdělili takto:

pondělí 20.3. a 27.3. – peče pedagogický sbor

úterý 21.3. a 28.3. – peče 6. třída

středa 22. 3. a 29.3. – peče 7. třída

čtvrtek 23.3. a 30.3. – peče 8. třída

pátek 24.3. a 31.3. – peče 9. třída

Dne 26.4. proběhne předání výtěžku mamince Lence a Ondráškovi, kteří jsou téměř celý duben na ozdravném pobytu v lázních.

Upečené dobroty se ráno odevzdají ve sborovně a o velké přestávce bude probíhat jejich prodej na chodbě školy.

Děkujeme za Vaši podporu.

Sdílet příspěvek: