Aktuality‎ > ‎

Výlet do Země Terabithia

přidáno: 26. 9. 2013 7:50, autor: KZŠ Nativity   [ Aktualizováno 26. 9. 2013 8:40 uživatelem Křesťanská základní škola Nativity ]

             

 Jako každý rok, vyrazili i letos naši noví šesťáci na stmelovací pobyt. Tentokrát jsme ovšem nejeli do Jitravy objevovat krásy bájné Narnie, ale do Jiřetína, inspirováni knihou Katherine Patersonové Most do země Terabithia. Čtvrteční podvečer jsme věnovali nejprve ubytování a poté aktivitám v kroužku. Po večeři jsme shlédli první část filmu a následně tvořili společnou kresbu, jak by to v té Terabithii mohlo asi vypadat. Musím říci, že ze začátku se zdálo, že pro šesťáky je to úkol téměř nadlidský, ale po nějaké době začala vzájemná komunikace šlapat jako hodinky a společně vytvořili krásné dílo (snad ho budeme brzy potkávat na školních chodbách). Po setmění jsme si neodpustili výstup na Křížovou horu, který pro nás deváťáci v čele s panem učitelem Blahutou vyzdobili svíčkami. Pohled z kopce na svítící Jiřetín byl velkolepý.  

                V páteční dopoledne jsme se mlžným oparem vyškrábali až nahoru na Jedlovou horu, kde už nás čekali v lanovém centru. Tak jsme i my (včetně všech dospělých) zažili svůj přechod do země Terabithia. Na zpáteční cestě jsme stavěli lesní domečky (jako Leslie a Jess) a pod kopcem si ještě někteří odvážlivci užili obří houpačku. Nakonec nechyběla vychytaná aktivita - týmové lyže, na které se vešlo 5 lidí naráz. Vítězství v závodu družstev bylo zasloužené, protože zkoordinovat se na lyžích byla pěkná fuška. Večerní program byl odpočinkový - další kousek filmu a debata o šikaně, kterou zažívají i hlavní hrdinové příběhu.

                Sobotní dopoledne jsme věnovali týmovým hrám - které družstvo postaví nejvyšší věž z připraveného materiálu, na Architekty a stavaře, Loď na moři, venku pak na Obry, čarodějnice a trpaslíky, Brod atd. Po nezbytném úklidu a obědě jsme shlédli poslední kousek filmu a vyrazili se rozloučit s naší Terabithií. Na mostě s krásnou bránou na nás čekaly 3 královny této fantazijní země a korunovaly každého z nás na krále či královnu Terabithie. 

Comments