Aktuality‎ > ‎

Poslali jsme radost pacientům děčínské nemocnice

přidáno: 10. 12. 2015 3:23, autor: KZŠ Nativity
„No to je skvělé, to je krásné přáníčko, to jsou šikovné děti. Já mám takovou radost, moc mi tím pomohly, hned se cítím líp! To je úžasné, že nezapomínají na staré nemocné lidi, přeji jim, ať jsou v životě hodně šťastné. Takovou terapii bychom ve špitále potřebovali častěji, 
moc a moc všem dětem, které nám nadělily takovou krásu, děkujeme!“

Taková slova chvály a dojetí, mnohdy doprovázená slzami, se v pátek 4. 12. 2015 nesla z úst celé řady nemocných, převážně starších spoluobčanů, v děčínské nemocnici. Tento den totiž prakticky všechna nemocniční oddělení navštívil Mikuláš se svou početnou družinou. 
Přáníčka, vyrobená žáky dvou základních škol, přinesla skutečnou radost nejen dospělým pacientům, ale i dětem, které musí trávit tyto sváteční dny v nemocnici, daleko od svých nejbližších. A potěšila i několik zdravotních sestřiček, doktorek a doktorů, neboť i k nim Mikuláš zavítal.

Jménem všech dobrovolníků děčínské nemocnice tímto děkuji učitelskému sboru a žákyním i žákům z obou škol, které s námi spolupracovaly: ZŠ Nativity v Křešicích a ZŠ Jílové. Udělali jste všem pacientům, malým i velkým, velikou radost a pomohli jste dobré věci. A možná, že jste svým snažením dokonce u někoho z nich přispěli k rychlejšímu uzdravení. Za to všechno patří každému z vás náš upřímný dík!

Libuše Čejková, koordinátorka dobrovolníků, KZ, a.s. – nemocnice Děčín, o.z.
Comments