Aktuality‎ > ‎

Návštěva Martina Koukala

přidáno: 19. 11. 2014 9:16, autor: Jindřich Strejček
Jedna z disciplín olympijského vícebojeŠkolu Nativity dnes navštívil Martin Koukal, mistr světa v běhu na lyžích z roku 2003, a bronzový medailista z Vencouveru, aby předvedl žákům disciplíny olympijského víceboje a podělil se s nimi o své zkušenosti z vrcholového sportu.

Olympijský víceboj je projekt Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu mezi mladými lidmi.  Jeho cílem není pořádání soutěže o nejlepší výkony, ale probuzení zájmu co nejvíce žáků základních škol o sport a pohyb. Pomocí jednoduchých pohybových disciplín, které jsou realizovány během hodin tělocviku, mají žáci zjistit, jak si v dané disciplíně stojí v porovnání s ostatními vrstevníky v rámci celé ČR.  
Zároveň mohou získat sportovní vysvědčení, díky kterému bude Český olympijský výbor moci žákům doporučit, jaké sportovní odvětví je pro ně nejvhodnější a kde se mu ve svém okolí mohou pravidelně věnovat.

Škola Nativity se k tomuto projektu připojila, aby u svých žáků ještě více posílila zájem o pohyb a sport ve volném čase, a zároveň jim umožnila setkání s kvalitními osobnostmi českého vrcholového sportu, které jim mají co sdělit.  
Comments