Aktuality‎ > ‎

Mikuláš, andělé a čerti z Nativity navštívili křešickou mateřskou školku.

přidáno: 5. 12. 2012 12:56, autor: Jindřich Strejček   [ aktualizováno 7. 12. 2012 12:47 ]
  Každou první středu v měsíci mají naši šesťáci a sedmáci tzv. třídní dny, "sváteční odpoledne", kdy vždy společně se svými třídními učiteli a vychovateli něco hezkého podniknou. Letošní první prosincová středa vyšla na 5. prosince - den, kdy řada dětí s těšením očekává návštěvu Mikuláše a andělů. Spíše
s obavami pak také jejich obvyklý doprovod - čerty. Pokud někdo očekával, že Mikuláš navštíví i naše
nejmladší žáky, mýlil se. Šesťáci z Nativity se rozhodli vzít to do vlastních rukou.
Šesťácise rozhodli vzít to do vlastních rukou. Po krátkých návštěvách u starších spolužáků přímo ve škole zamířili v kostýmech Mikuláše, andělů a čertů k dětem z Mateřské školy v Křešicích.

Školka se na mikulášskou návštěvu dobře připravila. Nejen, že čerti z Nativity nedostali vůbec šanci odnést odtud nějaké dítě v pytli. Děti ze školky čertům z Nativity doslova vytřely zrak. Nebo sluch? Když zazpívaly písničku, jednoduše je odzbrojily. Mikuláš byl dojat a andělé byli šťastní, neboť mohli rozdávat dárky - ovoce a sladkosti, které pro ně připravili rodiče. Jim patří také velký dík za pomoc s přípravou kostýmů. Nesmíme ale zapomenout poděkovat také dětem a učitelkám z mateřské školky, které nenechaly Mikuláše, anděly a čerty odejít s prázdnou. Obdarovaly je na památku hezkými dekorativními předměty.  
Comments