Aktuality‎ > ‎

Irsko pohledem žákyně 9. A

přidáno: 1. 12. 2015 4:48, autor: Petra Bumbová   [ Aktualizováno 11. 1. 2016 23:02 uživatelem Jindřich Strejček ]

Dne 6.11. v 17:00 hodin jsme vyjeli my (12 žáků Nativity), 3 učitelé (p.uč. Beth Tonder, p. uč Alžběta Kofroňová, p. uč. Tomáš Novák) a další řidič (Josef Hrdlička) směrem do Irska. Cesta to byla dlouhá, naštěstí jsme se však stavili v Antverpách a Liverpoolu a tak to docela šlo. Když jsme přijeli před školu, přivítali nás rodiče s žáky, kteří na škole studují a po uvítací řeči si nás rozebrali a odvezli si nás k sobě domů. Každý český žák byl u jednoho irského. Byli jsme trochu nervózní, ale Irové jsou velmi přívětiví a tak už druhý den, kdy jsme všichni šli se svými hostiteli do školy se učit, z nás nervozita postupně odpadávala.

Každý den jsme se chodili do školy učit. Ve škole jsme byli od 9 hodin ráno až do 13:30, kdy jsme měli oběd a po druhém obědě jsme se my čeští studenti shromáždili a vyrazili jsme na průzkum Dublinu. V 17:00 jsme se zase vrátili do školy a tam si nás studenti, u kterých jsme bydleli, zase rozebrali. Zbytek večera jsme strávili se svými rodinami. Povečeřeli jsme s nimi a dál jsme si s rodinou povídali, koukli se na film nebo si hráli hry. Takhle to bylo každý den, kromě středy.

Celou středu jsme strávili s našimi studenty. Ve středu mají kratší studium a končí už ve 14 hodin, a tak jsme měli více času. Spousty studentů hraje ve škole ragby a zrovna ten den byl zápas, tak nás vzali s sebou. V České republice to není tak populární sport a moc se s ním tady nepotkáte, takže pro spoustu z nás to bylo poprvé a naživo, což byl velký zážitek. Potom jsme měli v domě našich rodin večeři a ve 20:00 čekal všechny rodiny se studenty a našimi českými učiteli bowling, kde jsme také oslavili narozeniny. Rodiny nás předaly učitelům buď v 10:00 ráno před školou, nebo v 11:30 na pláži v Howthu.

Rodiny byly tak příjemné a milé, že se spoustě studentů nechtělo domů. Myslím, že Irsko muselo nadchnout snad každého. Cesta zpět docela uběhla a stavili jsme se i v Londýně. Irsko byl pro mne jeden z nejlepších zájezdů vůbec. Na Irsko NIKDY nezapomeneme.

Autor: Žákyně Klára Vopatová 9. A
Comments