Aktuality‎ > ‎

Rádi bychom Vám nabídli dva pohledy našich žáků na město Dublin.

přidáno: 23. 11. 2015 5:26, autor: Petra Bumbová   [ Aktualizováno 11. 1. 2016 22:59 uživatelem Jindřich Strejček ]

Dublin je plný cihlových domů, červenajících se jako muchomůrky. Mezi nimi stojí i chlapecká škola Belvedere Colledge, která má vzhled podobný mraveništi - je plná chlapců a učitelů chodících po chodbách nebo připravujících se ve třídách na hodinu. Hned vedle školy stojí autobusová zastávka pro jasně červené a žluté double deckery.


Poblíž školy narazíte na Dublinskou jehlu, kterou obrovský sloup skoro vyšší než patrový dům opravdu připomíná. Pod ním lidé z Irska schovali schránku plnou věcí typických pro naši dobu. Jehla stojí v nákupní třídě zaplněné obchody podobnými těm našim.

V Irsku se většinu času z nebe spouští provazce deště jako liány, proto má tráva v Dublinu tak neuvěřitelně svěže zelený a živý odstín. Také vodní plochy jsou velmi kreativní, bohužel jezírko černější než tuš po kterém se Dublin (Černé jezero) jmenuje, zmizelo pod zem. Snad ho pamatují pouze staré spisy z Trinity Colledge - což je nejstarší a velmi známá univerzita v Dublinu - a hrady s kostely, které už by mohly vyprávět příběhy jako staří pohádkáři.

Dublin jen naslouchá šumu jejich hlasů a fascinuje své okolí překvapením, kolik věcí má historii starší než sto let.
Autor: žákyně Zoe Koštejnová 7.A


Dublin
Že je Dublin krásné město poznáte hned, jak ho vidíte z trajektu. Když přijíždíte v noci, tak svítí a po chvíli vidíte mohutné útesy, o které se tříští velké vlny. Proti vám fouká čerstvý a silný vítr který vám dá odhodlání, sílu, energii a radost.


Když se pak procházíte s kamarádem z Irska trošku se bojíte, protože je tam hodně lidí a nevíte co od přítele z Irska čekat. Ale potom se uklidníte, protože vidíte kolem sebe krásné domy z cihel. Irové se o tyto domy krásně starají, jsou hnědoorandžové, uhlazené a malé. Uprostřed těchto krásných budov spatříte velikou věž, až se vám zatají dech, je kovová a až po nějaké době si uvědomíte, že spíš trochu kazí dojem, ale tak to nemusí mít každý. Protože pod Dublinem si představíte starší město, ve kterém jsou hlavně starší domy a památky.

Přírodu jsem moc neviděl, ale viděl jsem něco nádherného, a to je irská tráva, která je zelená, plná energie a odhodlání.

Všude je záliba v běhání, ježdění na kole a vůbec čistý přístup ke zdravému životu. Také tu jsou velká, dobře udržovaná a rozmanitá hřiště pro děti a pomůcky na cvičení jsou všude, kam se podíváte.

Potom, co odjíždíte z Dublinu tak je vám smutno, protože opouštíte krásnou zem plnou štěstí.
Autor: žák Tobiáš Bumba 8.A
Comments