Aktuality‎ > ‎

Červnové výjezdy 8. a 9. ročníku.

přidáno: 16. 5. 2018 6:50, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 30. 5. 2018 5:44 ]
8.A – Banát
1. června odjíždí žáci 8.A prozkoumávat krásy Banátu. Banát je oblast v jihovýchodní Evropě, rozdělená na tři části: východní se nachází v Rumunsku, západní v Srbsku a menší severní část v Maďarsku. Český Banát v Rumunsku je místo, kam před 200 lety odešli krajané z Čech za příslibem lepšího živobytí a kde založili několik ryze českých vesnic. Díky své izolovanosti se zde česká komunita udržela až do současnosti a udržela si nejen původní český jazyk ale i ostatní tradice a zvyky, které si přinesli ze své staré vlasti.
Žáci zavítají do českých vesnic Svatá Helena či Gernik, dále do Bigru a Eibenthale. Mimochodem v Eibenthale navštíví vyhlášenou hospodu „U Medvěda“.
Spát se bude v kempech a na loukách a nebude k dispozici wifi, krásná představa. 

9.A – Skotsko
Ve stejný den vyráží 9.A školním autobusem na poznávací zájezd do Skotska. Cestou nás čeká návštěva Bruselu, kde přespíme v jezuitské škole. Eurotunelem překonáme kanál La Manche a pojedeme do hlavního města Skotska, Edinburghu. Mezi další místa, která poznáme, patří Aberdeen, muzeum skotských majáků ve Frasenburghu, Inverness. Doufáme, že se nám také poštěstí zahlédnout alespoň hrb mýtické příšery v jezeře Loch Ness. Na naší cestě budeme pokračovat na ostrov Skye, poté do národního parku Loch Lommond a Glasgow. Cestou bychom měli využívat Historic Scotland Explorer Pass, díky kterému budeme mít přístup do více než 70 historických památek Skotska. Závěr našeho putování ukončíme opět v Bruselu.


Comments