AKTUALITY


Pedagogický sbor v Jiřetíně.

přidáno: 3. 7. 2018 11:17, autor: Petra Bumbová

 Každý závěr školního roku patří zhodnocení celoroční práce pedagogického sboru. V rámci společné reflexe se radíme co se vydařilo, kde bychom mohli udělat jistá vylepšení ... Ovšem při práci je potřeba i trocha té legrace. :)
Všem přejeme krásné prázdniny plné odpočinku, zábavy a v září se těšíme na shledanou.

Třídní den 6. A na Jedlové.

přidáno: 20. 6. 2018 1:37, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 20. 6. 2018 1:38 ]

 Cesta vlakem na nádraží Jedlová. Dáš si taky? Jé, ty jsou dobrý. Poslední!
Výšlap na Jedlovou. A kolik je to ještě kilometrů? A to bude pořád do kopce? Nemůžu tu na vás počkat?
Lanové centrum. Já to nedám! Co když se zadrhnu a už to dál nepůjde? Vážně z toho nejde spadnout?
Sjezd na koloběžkách. Kdo se bude bát, tak to sejde! Neztratili se někde? Vždyť tu už čekáme pět minut... No jo, kdo jiný než Anča, kde je ta lékárnička?
Obří houpačka. Áááááááááááááááááááááááááááááááá. To nejde ani filmovat!
Návrat zpět. Vinou obří houpačky po cestě přijedeme o hodinu později... To byl nejlepší třídní den!

9. A ve Skotsku.

přidáno: 19. 6. 2018 2:50, autor: Petra Bumbová

 1. června vyrazila naše devítka školním autobusem směr Skotsko. Cestou jsme přespali u spřátelené jezuitské školy v Bruselu a na druhý den se jelo na jahodové trhy do Cambridge. V neděli jsme zavítali do historického městečka Lincoln, které leží na jihozápadě Anglie a v neděli 3. června se před námi otevřelo vysněné Skotsko, jak ho známe z fotografií a dokumentů. Všude byla k vidění stáda ovcí, která se ledabyle potulovala od krajnice silnice k té druhé, zelená tráva, která vám připadá jako z animovaného filmu Walta Disneye, papuchalkové, kteří lelkovali u pobřeží a mnoho, mnoho jiného. Při naší výpravě jsme navštívili Edinburgh a jeho hrad spolu se známou ulicí Royal mile, hrad Stirling a Alwnick, kde se natáčely některé scény z Harryho Pottera, pevnost Fort George, destilérku Dallas Dhu Historic Distillery, pobřeží Atlantského oceánu i rybářské městečko Onich. Na zpáteční cestě nás čekalo přespání v univerzitním městě Oxford, kde na vás dýchne atmosféra staré Anglie. Poslední přespání nás opět čekalo v Bruselu, kde se musely ochutnat belgické vafle a druhý den domů, do Děčína.
Skotsko je neuvěřitelně krásná země s lidmi, kteří jsou vždy usměvaví a milí. Určitě stojí za poznání.


8. A v Banátu.

přidáno: 15. 6. 2018 2:18, autor: Petra Bumbová

 

Ve dnech 1. - 10.6. 2018 absolvovala osmá třída společně s žáky školy z Tehova u Prahy expedici do Banátu, která, až na drobné komplikace, byla bravurní. Účastníci expedice putovali přes louky, lesy, kopce, údolí, potůčky až do českých vesnic: Sv. Helena, Gernik, Rovensko, Eibenthal. Tyto vesnice jsou zajímavé také tím, že se tam zachovala čeština. Žáci poznávali nejen zdejší kulturu ale objevovali i krásy Banátu. Dále navštívili vyhlídku nad Sv. Helenou, jeskyni Ponicova, Tureckou a Filipovu díru, Dunaj, doly u Eibenthalu a okusili koupání v Dunaji a někteří i v jeskyni. Žáci i učitelé si expedici velmi užili.


Jeremiáš Mikloška

Koláčování pro Toma a Lilly.

přidáno: 31. 5. 2018 1:04, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 31. 5. 2018 10:52 ]

 Toto pondělí jsme v Nativity přivítali dvě vzácné návštěvy. První byla sestra Tomáše, Terezie, která přijela převzít 13 000,- Kč, které jsme vybrali v rámci koláčování na terénní vozík. O dvě hodiny později přijeli rodiče s malou Lilly a bráškou Dominikem. Mamince jsme předali šek na 5 798,- Kč, které budou použity na rehabilitační pomůcky. Velké poděkování patří všem, kteří se na charitativním koláčování podíleli. 

5. Memoriál P. Josefa Horehledě

přidáno: 22. 5. 2018 23:31, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 22. 5. 2018 23:41 ]

 Milí lukostřelečtí přátelé i fandové tohoto sportu,
již po páté se sejdeme na memoriálu P. Josefa Horehledě, který se uskuteční tuto sobotu tj. 26.5. 2018 od 10:00 v areálu hotelu Palme v Křešicích. K vidění bude mnoho zajímavých lukostřeleckých disciplín i sportovních zážitků.
 Již tradičně zde budou Kyzlovi, kteří svojí přítomností opravdu ZDOBÍ tento turnaj. Těm, kdo je osobně neznáte mohu jen sdělit, že jsou to nejen vynikající profíci lukaři, ale především velmi příjemní lidé, kteří komukoli zasvěceně a trpělivě vysvětlí cokoli ho zajímá z oboru, předvedou, nechají vyzkoušet atd........¨

Pro děti zde bude opět skákací hrad aj. Chystáme také různá drobná (i větší) vylepšení disciplín, jako např. zastřešení některých z nich pro případnou nepřízeň počasí, drobné dárky pro každého účastníka atd...... 

Tak nezapomeňte: SOBOTA 26. 05. 2018 v 10:00 v areálu hotelu Palme v Křešicích.Červnové výjezdy 8. a 9. ročníku.

přidáno: 16. 5. 2018 6:50, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 30. 5. 2018 5:44 ]

8.A – Banát
1. června odjíždí žáci 8.A prozkoumávat krásy Banátu. Banát je oblast v jihovýchodní Evropě, rozdělená na tři části: východní se nachází v Rumunsku, západní v Srbsku a menší severní část v Maďarsku. Český Banát v Rumunsku je místo, kam před 200 lety odešli krajané z Čech za příslibem lepšího živobytí a kde založili několik ryze českých vesnic. Díky své izolovanosti se zde česká komunita udržela až do současnosti a udržela si nejen původní český jazyk ale i ostatní tradice a zvyky, které si přinesli ze své staré vlasti.
Žáci zavítají do českých vesnic Svatá Helena či Gernik, dále do Bigru a Eibenthale. Mimochodem v Eibenthale navštíví vyhlášenou hospodu „U Medvěda“.
Spát se bude v kempech a na loukách a nebude k dispozici wifi, krásná představa. 

9.A – Skotsko
Ve stejný den vyráží 9.A školním autobusem na poznávací zájezd do Skotska. Cestou nás čeká návštěva Bruselu, kde přespíme v jezuitské škole. Eurotunelem překonáme kanál La Manche a pojedeme do hlavního města Skotska, Edinburghu. Mezi další místa, která poznáme, patří Aberdeen, muzeum skotských majáků ve Frasenburghu, Inverness. Doufáme, že se nám také poštěstí zahlédnout alespoň hrb mýtické příšery v jezeře Loch Ness. Na naší cestě budeme pokračovat na ostrov Skye, poté do národního parku Loch Lommond a Glasgow. Cestou bychom měli využívat Historic Scotland Explorer Pass, díky kterému budeme mít přístup do více než 70 historických památek Skotska. Závěr našeho putování ukončíme opět v Bruselu.


9.A v Lidicích.

přidáno: 13. 5. 2018 3:58, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 13. 5. 2018 22:29 ]

 V rámci výuky dějepisu, kde nyní probírá devátý ročník 2. světovou válku, jsme se rozhodli jet s žáky do středočeských Lidic, které byly před 76 lety, v noci z 9. na 10.6.1942, vypáleny jednotkami SS. Srovnán se zemí byl kostel i hřbitov, byly pokáceny všechny stromy, mimo jediné hrušně, kterou Němci považovali za uschlou a která je dnes posledním živoucím svědkem celé tragédie. Němci dokonce neváhali změnit cestu potoka, aby po Lidicích nezbylo nic. Lidice měly být vymazány z map. Osud 503 obyvatel byl velmi pohnutý a krutý. Muži byli zastřeleni, ženy odvezeny do koncentračních táborů, velká část dětí byla usmrcena, zbývající děti byly poslány na převýchovu do Německa.
Navštívili jsme pietní místo, galerii, expozici, základy kostela sv. Martina, Horákův statek, základy školy, Růžový sad, dům č. p. 116 i sousoší 82 dětí, které nacisté zavraždili, jehož autorkou je akademická sochařka Marie Uchytilová, která jej věnovala všem dětským obětem 2. světové války. 
Exkurze byla pro všechny zúčastněné silným zážitkem.

8.A zavítala do automobilky.

přidáno: 13. 5. 2018 3:01, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 13. 5. 2018 3:08 ]

 Minulý pátek si 8.A naplánovala exkurzi do mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Po příjezdu do závodu shlédli krátký film o historii továrny a poté byl třídě přidělen průvodce, který osmáky provedl po muzeu vozů, kde byly k vidění historické kousky i nejnovější vozy typu Kodiaq či Karoq. Na závěr prohlídky jsme zavítali do výroby Škoda Auto, kde má každý zaměstnanec  přesně zadaný úkol, který musí splnit než vůz odjede z výrobní linky. Exkurze byla velmi poutavá a poučná.

Martin Nedvěd nezklamal!

přidáno: 5. 5. 2018 11:45, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 5. 5. 2018 11:53 ]

 Tento čtvrtek se v Národním institutu pro další vzdělávání v Praze konala celostátní olympiáda v anglickém jazyce. "Barvy" naší školy hájil Martin Nedvěd z 9.A, který postoupil z krajského kola, kde fantastickým způsobem zabojoval. Zápolení se odehrávalo ve stejné režii jako v okresních a krajských kolech, tedy poslech, písemný test a pohovor s porotou, kde zasedl i rodilý mluvčí. Klání bylo vyrovnané, vždyť se bojovalo mezi čtrnácti nejlepšími žáky z celé republiky. Martin nezklamal, umístil se na báječném 4. místě a my mu gratulujeme k "bramborové" medaili. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

1-10 of 177