AKTUALITY


5. Memoriál P. Josefa Horehledě

přidáno: 22. 5. 2018 23:31, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 22. 5. 2018 23:41 ]

 Milí lukostřelečtí přátelé i fandové tohoto sportu,
již po páté se sejdeme na memoriálu P. Josefa Horehledě, který se uskuteční tuto sobotu tj. 26.5. 2018 od 10:00 v areálu hotelu Palme v Křešicích. K vidění bude mnoho zajímavých lukostřeleckých disciplín i sportovních zážitků.
 Již tradičně zde budou Kyzlovi, kteří svojí přítomností opravdu ZDOBÍ tento turnaj. Těm, kdo je osobně neznáte mohu jen sdělit, že jsou to nejen vynikající profíci lukaři, ale především velmi příjemní lidé, kteří komukoli zasvěceně a trpělivě vysvětlí cokoli ho zajímá z oboru, předvedou, nechají vyzkoušet atd........¨

Pro děti zde bude opět skákací hrad aj. Chystáme také různá drobná (i větší) vylepšení disciplín, jako např. zastřešení některých z nich pro případnou nepřízeň počasí, drobné dárky pro každého účastníka atd...... 

Tak nezapomeňte: SOBOTA 26. 05. 2018 v 10:00 v areálu hotelu Palme v Křešicích.Červnové výjezdy 8. a 9. ročníku.

přidáno: 16. 5. 2018 6:50, autor: Petra Bumbová

8.A – Banát
1. června odjíždí žáci 8.A prozkoumávat krásy Banátu. Banát je oblast v jihovýchodní Evropě, rozdělená na tři části: východní se nachází v Rumunsku, západní v Srbsku a menší severní část v Maďarsku. Český Banát v Rumunsku je místo, kam před 200 lety odešli krajané z Čech za příslibem lepšího živobytí a kde založili několik ryze českých vesnic. Díky své izolovanosti se zde česká komunita udržela až do současnosti a udržela si nejen původní český jazyk ale i ostatní tradice a zvyky, které si přinesli ze své staré vlasti.
Žáci zavítají do českých vesnic Svatá Helena či Gernik, dále do Bigru a Eibenthale. Mimochodem v Eibenthale navštíví vyhlášenou hospodu „U Medvěda“.
Spát se bude v kempech a na loukách a nebude k dispozici wifi, krásná představa. 

9.A – Skotsko
Ve stejný den vyráží 9.A školním autobusem na poznávací zájezd do Skotska. Cestou nás čeká návštěva Bruselu, kde přespíme v jezuitské škole. Eurotunelem překonáme kanál La Manche a pojedeme do hlavního města Skotska, Edinburghu. Mezi další místa, která poznáme, patří Aberdeen, muzeum skotských majáků ve Frasenburghu, Inverness. Doufáme, že se nám také poštěstí zahlédnout alespoň hrb mýtické příšery v jezeře Loch Ness. Na naší cestě budeme pokračovat na ostrov Skye, poté do národního parku Loch Lommond a Glasgow. Cestou bychom měli využívat Historic Scotland Explorer Pass, díky kterému budeme mít přístup do více než 70 historických památek Skotska. Závěr našeho putování ukončíme opět v Bruselu.


9.A v Lidicích.

přidáno: 13. 5. 2018 3:58, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 13. 5. 2018 22:29 ]

 V rámci výuky dějepisu, kde nyní probírá devátý ročník 2. světovou válku, jsme se rozhodli jet s žáky do středočeských Lidic, které byly před 76 lety, v noci z 9. na 10.6.1942, vypáleny jednotkami SS. Srovnán se zemí byl kostel i hřbitov, byly pokáceny všechny stromy, mimo jediné hrušně, kterou Němci považovali za uschlou a která je dnes posledním živoucím svědkem celé tragédie. Němci dokonce neváhali změnit cestu potoka, aby po Lidicích nezbylo nic. Lidice měly být vymazány z map. Osud 503 obyvatel byl velmi pohnutý a krutý. Muži byli zastřeleni, ženy odvezeny do koncentračních táborů, velká část dětí byla usmrcena, zbývající děti byly poslány na převýchovu do Německa.
Navštívili jsme pietní místo, galerii, expozici, základy kostela sv. Martina, Horákův statek, základy školy, Růžový sad, dům č. p. 116 i sousoší 82 dětí, které nacisté zavraždili, jehož autorkou je akademická sochařka Marie Uchytilová, která jej věnovala všem dětským obětem 2. světové války. 
Exkurze byla pro všechny zúčastněné silným zážitkem.

8.A zavítala do automobilky.

přidáno: 13. 5. 2018 3:01, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 13. 5. 2018 3:08 ]

 Minulý pátek si 8.A naplánovala exkurzi do mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Po příjezdu do závodu shlédli krátký film o historii továrny a poté byl třídě přidělen průvodce, který osmáky provedl po muzeu vozů, kde byly k vidění historické kousky i nejnovější vozy typu Kodiaq či Karoq. Na závěr prohlídky jsme zavítali do výroby Škoda Auto, kde má každý zaměstnanec  přesně zadaný úkol, který musí splnit než vůz odjede z výrobní linky. Exkurze byla velmi poutavá a poučná.

Martin Nedvěd nezklamal!

přidáno: 5. 5. 2018 11:45, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 5. 5. 2018 11:53 ]

 Tento čtvrtek se v Národním institutu pro další vzdělávání v Praze konala celostátní olympiáda v anglickém jazyce. "Barvy" naší školy hájil Martin Nedvěd z 9.A, který postoupil z krajského kola, kde fantastickým způsobem zabojoval. Zápolení se odehrávalo ve stejné režii jako v okresních a krajských kolech, tedy poslech, písemný test a pohovor s porotou, kde zasedl i rodilý mluvčí. Klání bylo vyrovnané, vždyť se bojovalo mezi čtrnácti nejlepšími žáky z celé republiky. Martin nezklamal, umístil se na báječném 4. místě a my mu gratulujeme k "bramborové" medaili. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Devítka na raftech.

přidáno: 5. 5. 2018 8:46, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 5. 5. 2018 8:48 ]

 V krásnou sluneční neděli se žáci devátého ročníku vypravili na rafty. V dopoledních hodinách se nalodili a vyrazili směr Dolní Žleb, kde proběhl příjemný oběd na Dolním Gruntu. Před zakotvením jsme viděli nádherně rozkvetlé stromy, které spolu s pískovcovými stěnami vytvářely oslňující scenérií. Pár výletních lodi námi lehce zahoupalo, posádky obou raftů vše ustály bez problému. Naše výprava byla úspěšně zakončena ve Schmilce, kde na nás čekala auta, která nás dovezla zpět do Děčína. Vodácké “ahoj” a zase někdy ...

Výsledky přijímacího řízení pro rok 2018/2019.

přidáno: 30. 4. 2018 2:15, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 30. 4. 2018 2:34 ]
Zlatá včela 2018.

přidáno: 25. 4. 2018 2:06, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 29. 4. 2018 9:53 ]

 Tuto sobotu jsme vyslali tři žáky z naší školy na odbornou soutěž Zlatá včela 2018. Jedním z nich byl Jan Kubelka z 8.A, který odjížděl obhajovat 1. místo z loňského klání a nezklamal. Z 63 účastníků soutěže s naprostou lehkosti zvítězil v disciplínách botanika, včelařská praxe a mikroskopovaní. Dalším želízkem v ohni byl Dan Kubelka 7.A., který obsadil krásné 3. místo a v těsném závěsu za ním se umístil Michal Turek 8.A a to na 4. místě. Všichni zúčastnění hoši dochází na včelařský kroužek při naší škole vedený paní Alenou Příhodovou a páterem Vojtěchem Suchým. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Honzovi a Danovi držíme palce do celostátního klání.

S láskou Vincent.

přidáno: 24. 4. 2018 12:14, autor: Petra Bumbová

 “S láskou Vincent” je film, na který dnes zamířili žáci osmého a devátého ročníku do kina Sněžník. Snímek na kterém se podílelo přes 125 umělců z celého světa podle 94 původních van Goghových děl byl natočen kombinací hraného filmu a animací originálních olejomaleb. Po shlédnutí filmu probíhala velmi živá debata, která se nesla ve velmi pozitivním duchu.

Deváťáci v Jump parku.

přidáno: 19. 4. 2018 2:20, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 19. 4. 2018 2:24 ]

 Deváťáci v rámci třídního dne navštívili Jump park v Ústí nad Labem. Když jsme objednávali vstupenky na tuto akci, měli jsme mylnou představu, že hodina nebude stačit, stačila :)! Po nekonečné šedesátiminutovce vyčerpávajícího skákání, lezení a přeskakování bylo třeba doplnil energii v lokálním fast foodu, tuto výzvu jsme splnili také, beze zbytku.

1-10 of 172