AKTUALITY


Vernisáž měla úspěch.

přidáno: 13. 3. 2018 0:52, autor: Petra Bumbová

 Výstava žákovských prací na zámku" Světlo pro svět", které se svými pracemi zúčastnili i žáci naší KZŠ Nativity, je prodloužena až do Velikonoc.Do té doby mají návštěvníci možnost zakoupit si vystavené práce a tím přispět na neziskovou organizaci, která zachraňuje zrak nevidomým dětem.

"Světlo pro svět"

přidáno: 24. 2. 2018 2:21, autor: Petra Bumbová

 Vážení přátelé, zveme Vás na zahájení výstavy žákovských prací studentů a žáků Gymnázia Děčín, žáků KZŠ Nativity za přispění VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf a žáků z Libochovic. 
"Světlo pro svět", která se koná ve čtvrtek 1. března v 17 hodin ve vstupní chodbě Zámku Děčín.
Žáci a studenti ztvárnili témata: Oko do duše okno, Zrak a jeho cena, Prozření, Světlo a tma, Vnímání jinými smysly s využitím kresby, malby, koláže, prostorové tvorby, fotografie, videa.

Vaší účastí můžete podpořit sbírku Světlo pro svět a setkat se zde kromě vedení zámku Děčín také se zástupci této neziskové organizace.

Lyžařský kurz 7.A.

přidáno: 5. 2. 2018 1:25, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 5. 2. 2018 1:31 ]

 Letos se tradiční lyžařský kurz sedmáků uskutečnil v příjemném prostředí Jizerských hor, Příchovicích. Ubytováni jsme byli na místní faře a za lyžařskými výkony jsme mířili do Pasek, kde se skýtaly možnosti jak pro úplné začátečníky, tak pro protřelé sjezdaře. Ve středu jsme v rámci klidového režimu navštívili liberecký plavecký stadion, kde vládla skotačivá nálada. V podvečer téhož dne nás navštívil prezident školy, František Hylmar, který v místním kostele vedl mši svatou.
Lyžařský kurz se nadmíru povedl, kdo neuměl lyžovat, tak prkénkům, zvaným lyže, přišel na chuť, zkušenější žáci si protáhli těla.
Lyžářům ZDAR!

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce.

přidáno: 20. 1. 2018 0:34, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 20. 1. 2018 0:34 ]

 Minulý týden proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Úroveň znalostí přihlášených žáků byla vysoká, ale vítěz mohl být v dané kategorii jen jeden.
Z vyšších ročníků se na 1.místě umístil Martin Nedvěd 9.A, na 2. místě Petr Bojčev 8.A a na 3.místě Heřman Florián 9.A. 
V kategorii mladších žáků se na 1. místě umístila Dorota Poklopová 7.A, na 2. místě Julie Tonderová 7.A a na 3. místě Viktor Vendolský 7.A.Gratulujeme! 
:)

Výstava v Praze.

přidáno: 4. 1. 2018 1:03, autor: Petra Bumbová

 Zájemci o výtvarné umění z deváté, osmé a sedmé třídy navštívili ve čtvrtek 14. prosince výstavu,Josef Lada v Tančícím domě a expozici děl Krištofa Kintery v Rudolfinu. Kromě závažných námětů k přemýšlení a nečekaných dojmů z výstavy současného výtvarníka si odvážíme i inspiraci pro vlastní výtvarnou tvorbu.

Vánoční trhy v Pirně.

přidáno: 18. 12. 2017 0:15, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 8. 1. 2018 1:21 ]

 Ve středu 6. prosince vyrazil kroužek němčiny spolu s dalšími zájemci na adventní trh do Pirny. Canalettomarkt, pojmenovaný podle významného barokního malíře z Benátek, je malý, ale zejména po setmění krásný. Dali jsme si Bratwurst, napili se (nealkoholického) vánočního punče, ochutnali sladkosti a při nakupování si procvičili si němčinu. Výlet se vydařil a mohl by být začátkem hezké vánoční tradice. Děkujeme panu učiteli Novákovi, že nás bezpečně dopravil na místo a pak zase zpátky domů.

Pozvánka na Jarmark

přidáno: 14. 12. 2017 0:08, autor: Tomáš Novák   [ Aktualizováno 18. 12. 2017 0:15 uživatelem Petra Bumbová ]


Předání výtěžku z koláčování.

přidáno: 8. 12. 2017 2:56, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 8. 12. 2017 2:58 ]

Tento pátek jsme ukončili maraton pečení rozličných dobrot a laskomin z dílen maminek, tatínků a babiček. U stolů, které se
během 14 dní prohýbaly pod tíhou bábovek, brownies, listových šneků, tortil, palačinek, ovocných koláčů, medovníků, ovocných salátů, makronek, koktejlů ...., se ukázal každý žák či pedagog, někteří i víckrát během jedné přestávky. 
:)
Vyplatilo se a my dnes krátce po třetí vyučovací hodině přivítali vzácnou návštěvu, maminku Danielky a asistenčního psa Britu, na které bylo letošní koláčování určeno.
Výtěžek je doposud nejvyšší - 20 372,- Kč.
Dovolte mi touto cestou poděkovat rodičům našich žáků, žákům samotným, celému pedagogickému sboru a především kolegyním H. Englické a H. Pupíkové za pomoc při každodenním prodeji.

Třídní den 6.A.

přidáno: 28. 11. 2017 2:03, autor: Petra Bumbová

 V pátek 24.11. spala třída 6.A ve škole. Sraz měli v hotelu Palme, kde si dali jídlo. K jídlu bylo, co kdo přinesl, bylo například sushi, řízečky, bramboráčky atd. Ten den měla narozeniny Bára Jelínková, takže byla i pizza. Když všichni dojedli, hrály se různé hry např. městečko Palermo. Poté následovala malá stezka odvahy z Palme do školy. Žáci chodili po dvojicích a mohli si svítit na cestu. Ve škole měli žáci volno na různé hry jako třeba na schovku. Poslední aktivitou dne bylo, když se celá třída šla podívat na film Vesnice. Po filmu všichni rychle usnuli. Další den si dala třída snídani. Akce končila asi v 10 hodin a sklidila veliký úspěch.

Koláčování pro Danielku.

přidáno: 25. 11. 2017 0:34, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 25. 11. 2017 0:36 ]

 Vážení rodiče,

 

ráda bych Vám touto cestou popřála klidný, skoro již adventní čas.

 

I v tomto školním roce uskutečníme charitativní koláčování, které s Vaší velkorysou podporou nabírá na stále větší oblíbenosti.

Letošní akce by byla věnována Danielce, která trpí myopatií, což je degenerativní svalové onemocnění. Danielka je upoutaná na invalidní vozík a potřebuje permanentní pomoc nejen maminky, ale i paní asistentky. Před časem do domácnosti přibyla pomocná ruka, tedy spíše tlapka, labrador Brita. Brita je asistenční pes, jenž Danielce pomáhá s podáváním věcí, otevíráním dveří, a především je jejím věrným přítelem pro pomazlení. Rodina, které je asistenční pes přidělen, musí uhradit částku 250 000,- Kč. Maminka se snaží shromáždit peníze co nejdříve, aby se umořila alespoň poměrná část z oněch 250 000,- Kč. Věříme, že s naším charitativním počinem dlužnou částku o něco málo ponížíme.


 


Pečení plánujeme v týdnech od 27.11. do 11.12.a s Vaší velkorysou pomocí bychom si ho rozdělili takto:


na 27. a  4.12. -  pondělí peče pedagogický sbor

na 28. a  5.12. -  úterý - 6.třída

na 29. a  6.12. -  středa- 7.třída

na 30.11. a  7.12 .- čtvrtek - 8.třída

na 1.12. a 8.12. - pátek - 9.třída

11.12. - pondělí – předání výtěžku mamince 

 

Upečené dobroty se ráno odevzdají ve sborovně a o velké přestávce bude na chodbě probíhat prodej.


Děkujeme za Vaši podporu.

 

S úctou, Petra Bumbová 
1-10 of 162