AKTUALITY


8.A v mexické restauraci.

přidáno: , autor: Petra Bumbová

 Dalším třídním dnem 8.A byla návštěva mexické restaurace v Ústí nad Labem. Využili jsme možnosti si jídelní lístek prohlížet v tabletech, a tak jsme rovnou viděli jak jídlo opravdu vypadá. Vybrané lahůdky výborně vypadaly i chutnaly. Většina žáků dala přednost marinovaným kuřecím křídlům s kukuřičnými chipsy. Sladkou tečkou na závěr byl dezert Churros - tradiční smažené skořicové copánky s ovocem a pravou belgickou čokoládou. 

8.A na motokárách.

přidáno: 4. 3. 2019 1:24, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 4. 3. 2019 1:30 ]

 Třída 8.A se rozhodla v rámci svého třídního dne vyzkoušet své řidičské schopnosti na motokárách v Děčíně. Po prvních kolech se někteří rozjeli jako draci, jiní spíše zkoušeli odolnost pneumatikových bariér. Opakovaně :)))! Bohužel, nemůžeme říct, kdo projel okruh nejrychleji, ale vítězové jsou všichni, kteří dojeli do cíle. 

Třídní den 9.A.

přidáno: 3. 3. 2019 0:41, autor: Petra Bumbová

 Ve čtvrtek 14.2. zavítala 9.A již podruhé do vietnamsko-thajské restaurace. Tentokrát se rozhodli zkusit podnik Pho Hanoi na Tyršově ulici. Třída návštěvu této restaurace hodnotí vcelku pozitivně. Mezi žáky 9.A jsou podobné akce velmi oblíbené, jelikož poskytují možnost okusit tradiční jídla z cizích zemí a také si například vyzkoušet čínské hůlky, které se u večeře postaraly o patřičnou zábavu. Někteří žáci čínské hůlky už předem zavrhli, ale ti odvážnější se jich chopili a vietnamsko-thajskou kuchyni si tak vychutnali v plném rozsahu. Tento typ třídních dnů se jeví jako vhodný prostor pro plánování společných akcí nebo třeba jen jako příjemné posezení se spolužáky a paní učitelkou a poskytuje tak prostor se blíže poznat. I přes neúplnou účast se třídní den vydařil.
Autor: Jan Kubelka 9.A

Tříkrálová sbírka.

přidáno: 4. 1. 2019 1:54, autor: Petra Bumbová

 Dnes probíhá v našem městě Tříkrálová sbírka. Patnáct žáků naší školy se pro dnešní den proměnilo v krále a prochází ulicemi Děčína s kasičkami. Pakliže přispějete, podpoříte zájmový kroužek Krůčky, kde mají zázemí handicapované děti. Odměnou Vám bude zazpívaná koleda, cukřík do kávy či kapesní kalendářík.

PF 2019

přidáno: 21. 12. 2018 2:39, autor: Petra Bumbová

 Požehnané vánoční svátky a šťastný nový rok 2019 přeje Nativity.

Vánoční jarmark.

přidáno: 29. 11. 2018 11:26, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 29. 11. 2018 11:27 ]

 Již příští pátek se koná každoroční vánoční jarmark. Srdečně zveme rodiče i žáky naši školy. 

Koláčování.

přidáno: 29. 11. 2018 11:22, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 29. 11. 2018 11:27 ]

 Minulý týden jsme předali výtěžek z našeho charitativního koláčování rodině pana Václava. Děkujeme všem, kteří pekli, pomáhali a nakupovali. 

Tma přede mnou, tma za mnou.

přidáno: 2. 11. 2018 8:54, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 2. 11. 2018 8:56 ]

Třída 6.A se zúčastnila akce “Tma přede mnou, tma za mnou”, kterou již tradičně připravil děčínský zámek. Žáci si vyzkoušeli dovednosti a “nástrahy”, které musí v každodenním životě zvládat nevidomí lidé.

9.A na Veletrhu škol.

přidáno: 23. 10. 2018 11:37, autor: Petra Bumbová

Ve čtvrtek 18.10. 2018 se 9.A zúčastnila Veletrhu škol v Pivovaru. Veletrh škol je o seznámení deváťáků se středními školami, na které by se mohli přihlásit. Dozvěděli jsme se třeba o Střední lesnické a odborné škole ve Šluknově, která po dokončení studia umožní pracovat jako myslivec, hasič či pekař. Školy měly každá svůj stánek, u kterého seděli žáci té školy a ochotně zodpovídali naše otázky. 16.10 jsme se zúčastnili velmi podobné akce, která se také konala v Pivovaru. Akce se jmenovala “Živá knihovna povolání” a vlastně šlo o stejnou věc, jen s tím rozdílem, že místo škol byly firmy, které nás lákaly na práci u nich. Některé firmy nám ukázaly vybavení a některé zase produkty. Akce sice měly nějaká negativa, ale celkově se nám líbily.


Petr Bojčev 9.A

Třídní den 6.A.

přidáno: 13. 10. 2018 0:41, autor: Petra Bumbová   [ aktualizováno 13. 10. 2018 2:48 ]

 Včera v odpoledních hodinách jsme přivítali rodiče a sourozence žáků 6.A v hotelu Palme v rámci prvního třídního dne. Setkání jsme pojali jako společnou večeři, kde si příjemně popovídáme a povečeříme. Veškeré pohoštění bylo v režii malých kuchařů, kteří se své role zhostili na výbornou. Vytvářely se banánové lívance, palačinky, brownies, pečené brambory, těstovinový salát, šopský salát, ovocný salát, muffiny, smaženky, chlebíčky, jednohubky. Ke slovu se dostal i místní gril na kterém se připravily bavorské klobásky a vídeňské párky. K pití se podával domácí mošt a ke kávě čokoládové dorty. 
Při dobrém jídle jsme se příjemně “propovídali” do večerních hodin.
Rádi bychom poděkovali našim žákům za gastronomický zážitek a jejich rodičům za báječnou společnost.
Těšíme se na další shledání.🤗😇

1-10 of 196